הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט

בן ממשיך

אחראית פרוייקט "בן ממשיך" במועצה : עו"ס  אורית ניר
נייד: 053-3321969.

התמודדות עם קונפליקטים משפחתיים על רקע סוגיית בן ממשיך

בעשור האחרון אנו עדים להחרפת הקונפליקטים המשפחתיים במשק החקלאי, שמקורם בחוקי המדינה ותקנות מנהל מקרקעי ישראל. תקנות אלו מחייבות את העברתו והורשתו של המשק לבן אחד בלבד. המצב בו ההורים נאלצים לבחור את הבן האחד לו יינתן המשק, גורם לעיתים לכעסים, סכסוכים ומחלוקות ואפילו פילוגים ונתק מתמשך בין הורים לילדיהם ובין הילדים לבין עצמם.

פעמים רבות מוצאות עצמן משפחות חסרות ידע ומבולבלות לגבי משמעות התקנות והסוגיות המשפטיות ומעדיפות לא להציף את הנושא ולהימנע מדיאלוג פתוח ומשתף של כל בני המשפחה הנוגעים בדבר.

במהלך שנה זו, בשיתוף עם מחלקת "גיל הזהב" במועצה, יתקיימו מספר פעילויות  הן במישור הקהילתי והן במישור הפרטני, שמטרתן היא למנוע, לצמצם ולטפל בסכסוכים משפחתיים בכלל ובמצוקה של ההורים הקשישים בפרט, סביב סוגיית העברת הנחלה.

במסמך זה תוכלו למצוא את האפשרויות החוקיות להעברת הנחלה על היתרונות והחסרונות שבכל אחת. בנוסף, רשימה של אנשי מקצוע העומדים לרשותכם במקרה בו מתגלים חילוקי דעות, אי הסכמות וקונפליקטים סביב סוגיית העברת הנחלה.

שימו לב שמדובר בסקירה כללית בלבד ומומלץ מאד לא להסתפק בה אלא להתייעץ עם בעלי מקצוע שמבינים את התחום (עורכי דין, שמאים, אדריכלים, יועצי מס ולעיתים גם מגשרים).

אנו מזמינים כל אחד ואחת שהנושא נוגע לחייו ולחיי משפחתו לבוא ולקחת חלק בפעילויות השונות ובמידת הצורך לפנות לאנשי המקצוע המופיעים בהמשך.

בן ממשיך